Translate

5 Mayıs 2015 Salı

SIRADAN..

  Masada ki küllüğe baktı önce.. İzmarit yığınını gördü, belli ki saatler geçmişti. Boş verdi, üşendi dökmeye..  Bir küfür savurdu önce. Yine sert, kararlı, kendinden emince. Yaktı yine uzunundan bir sigara, yazmaya devam etti. Yalnızlığı seviyor olmalıydı, çünkü burada yalnızdı. İzmaritin parmakları arasında duruşunu seviyordu, tavanı izlemeyi, hayal etmeyi, sütsüz kahveyi,.. Ne çok şeyi sevdiğini düşündü.. Sonra sevmediklerini. Sahi! Onu seviyor muydu? Bunun cevabını tabi ki biliyordu. Seviyor olamazdı. Sevmenin neresi acı vericiydi ki. Kağıdı buruşturup attı. Öbek oluşmuştu şimdi, tam masasının yanında. Bir mektup yazmak nasıl bu kadar zor olabilirdi? 
  Sokak lambasına daldı gözleri.. Bir müddet daha düşündü. Nefretini mi kusmalıydı bu kağıda yoksa gururu bırakıp bir kenara anlatmalı mıydı her şeyi? Hissettiği her şeyi.. Aslında kaçmak için bahanesi olan nefret yerine kaçtığı şeyi, sevgisini mi anlatmalıydı?  Anlatabilecek miydi? Ya o? Anlayabilecek miydi? Düşündükçe yorulduğunu hissetti. Pes etmeye niyetlendi. Ama yapamadı. Bu yorgunluğu bile seviyordu. Onu düşünmenin verdiği yorgunluğu...
  Bir müddet karanlıkta oturmayı düşündü. Mum ateşinin dalgalanışını, gölgeleri ve loşluğu sevdiği için mumları hep hazırda dururdu. Akşam eve geldiğinde önce karnını doyurur, sonra  hiç kaçırmadığı o programı izler ve bu masanın başında bulurdu kendini. Işığı kapatır, mumunu yakar ve yazmaya çalışırdı. Bir romana başlamıştı aslında. Ama bugün bu mektup yazılmalı ve sabah erkenden yollanmış olmalıydı. Mumu bir nefeste söndürüp karanlığı izlemeye başladı..
  Aynı sesler,  aynı yüz, aynı kahkahalar karanlıkta da kafasının içinde de yankılanıp duruyordu. Ve ardında yine aynı tonda aynı tınıda bağırışlar, hıçkırıklar.. Daha fazla dayanamadı. Yorgun düşmüştü ve ağır ağır kapanan gözlerine direnmedi. Uyuya kalmıştı ahşap masasında. Bir gün daha böylece bitmişti..

6 yorum:

 1. Emeğinize Sağlık güzel bir yazı olmuş

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkür ederim ^_^ Daha iyileri için çalışıcam

  YanıtlaSil
 3. takibindeyim, bana da beklerim
  http://meleginhediyeleri.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 4. Güzel yazı olmuş, bi sigara yaktırdı :)

  YanıtlaSil
 5. Çok teşekkür ederim yeni yazım hakkında da fikirlerinizi duymak isterim ^_^

  YanıtlaSil